UTA BD învinge FC Braşov, într-un meci cu cinci goluri

UTA 1

UTA BD a învins sâmbătă formaţia FC Braşov cu scorul de 3 la 2. Arădenii au condus la pauză cu 2-0, în urma golurilor marcate de Man şi Curtuiuş. După reluare, Man a ridicat scxorul la 3-0 şi se părea că arădenii vor avea un meci facil.

Braşovenii au redus din handicap în minutul 54 prin Ene, iar în minutul 58, Hlistei a fost eliminate în urma cumulului de cartonaşe. Oaspeţi s-au apropiat la un gol, cu 10 minute înainte de final.

UTA

Deşi au avut două ocazii bune de a egala, partida s-a încheiat cu victoria arădenilor.

UTA: Miron – Polgar, Manea, Botiș, Gligor – Strătilă, Chindriș, Tănase, Hlistei – Man – Curtuiuș.

FC Brașov: Iacob – Coman, Istrofor, B. Madeira, Vagner – S. Pană, Manole, V. Munteanu, B. Rusu – D. Ene, Alupoaie. Rezerve: Mutu – Popa, Livan, Cerlincă, Avram, Popa, Matei.