UTA BD a pierdut meciul de la Baia Mare

UTA

UTA BD a pierdut partida din seria a doua a ligii secunde de fotbal, la Baia Mare. Arădenii au ratat un penalty în debutul meciului, prin Strătilă.

Băimărenii au deschis scorul în minutul 41 prin Balaure, care a reluat balonul cu capul, din cinci metri, în plasa porţii arădene.

Scorul de la pauză a fost  majorat pe finalul partidei. În minutul 90, Pop a reuşit să ridice scorul la 2-0 pentru FCM Baia Mare.

Baia Mare: Ormenișan – Străuț, Ilie, Daminuță, Bușu – Ignea, Munteanu – Vasilache, Codoban, Balaure – Cârjan. Pe bancă: Bota – Oltean, Duruș, Păcurar, Jurj, Pop, E. Dică. Antrenor: Dorin Toma.

UTA: Miron – Polgar, Botiș, Manea, Gligor – Strătilă, Chindriș,  Tănase, Copil – Curtuiuș, Man. Pe bancă: Anca – Jorza, Rus, Vlad, Filaret, Burlă, Roman. Antrenor: Roland Nagy.

Arbitri: Florin Andrei (Târgu Mureș) – Stelian Slabu (Brașov), Valentin Dumitru (Gherghița).