Sportivii Aradului au obţinut rezultate remarcabile la Turneul Internaţional de Judo

dimbre 1

În Sala Polivalentă a oraşului Severin, sâmbătă, 28 ianurie 2017, s-a desfăşurat Turneul Internaţional de Judo „Cupa Severinului”. Evenimentul a fost unul extrem de disputat, la care au participat peste 500 de sportivi judoka din: Croatia, Republica Moldova, Slovenia, Serbia, Ucraina, Bulgaria, şi România.

S-a arbitrat pe tatami după noile reguli de arbitraj internațional.

Sportivii aradului au obţinut rezultate remarcabile la categoriile lor de vârstă la care s-au evidenţiat:.

-Loc. IV, cat.+63kg Ciopraga Andreea.

Toti judoka au reprezentat, Clubul Sportiv Minucipal Arad sub conducerea antrenorului Dorin Drimbe.

La nivelul de vârstă cadeţi şi seniori sub conducerea antrenorului Arpad Nagy s-au evidenţiat :

-U18-   cadeţi (2000-2002)

-Loc. V, cat. +90kg Nagy David, de la clubul C.S.S.Gloria Arad,

-Seniori

-Loc. II, cat.-100kg Boldiş Marc de la clubul C.S.Victoria Nădlac Arad,

-Loc. II, cat.+100kg Nagy Robert de la clubul C.S.Universitatea Arad.

„La aceste turnee de pregătire urmărim nivelul la care se află sportivii şi totodată scopul nostru este să-i  aducem la un potenţial ridicat pentru a obţine madalii la etapele finale ale Campionatelor Naţionale”, a declarat sensei Dorin Dimbre.â