Scene incredibile la Euro 2016: Bătaie ca în filme în vestiarul Belgiei!

belgia

Scene incredibile s-au petrecut în vestiarul Belgiei, după ce „dracii roşii” au fost eliminaţi de Ţara Galilor în sferturile de finală ale Campionatului European. Nervii au cedat şi belgienii s-au luat la bătaie între ei.

Protagonişti au fost selecţionerul Marc Wilmots şi portarul Thibaut Courtois. Cei doi şi-au împărâit mai multe lovituri şi au fost potoliţi cu greu, anunţă „Marca”.

După „boxul” din vestiar, goalkeeper-ul a ieşit în faţa jurnaliştilor şi l-a pus la zid pe antrenor.

„Am făcut aceleași greșeli tactice precum în meciul cu Italia. Eram nevoit să spun asta pentru a nu distruge tot. Am început bine meciul, dar apoi am cedat jocul”, a declarat Courtois.

Portarul legitimat la Chelsea a explicat ziariştilor ceea ce s-a întâmplat după meci: „În vestiar mi-am spus punctul de vedere. E cea mai mare dezamăgire din cariera mea, chiar dacă am pierdut și o finală de Champions League”.

Meciul Ţara Galilor – Belgia s-a disputat în sferturile de finală ale EURO 2016 şi s-a încheiat cu victoria echipei lui Gareth Bale, scor 3-1.

Categorie: mandri.ro
Tags: belgia courtois wilmots euro 2016