Monica Niculescu, eliminata dramatic de la Sankt Petersburg

Monica Niculescu

Monica Niculescu a fost eliminata dramatic in optimile de finala ale turneului WTA de la Sankt Petersburg.

Romanca a fost invinsa greu, in trei seturi, de unguroaica Timea Babos, scor 6-4, 1-6, 3-6.

Monica Niculescu – Timea Babos 6-4/ 1-6/ 3-6

13:27 – Monica pierde setul decisiv si, implicit, meciul!

12:44 – Niculescu pierde categoric setul al doilea si vom avea decisiv.

12:10 – Monica reuseste sa castige un set care, la un moment dat, parea pierdut.

11:55 – Revenire de exceptie a Monicai, romanca realizand doua breakuri si urmand a servi pentru castigarea setului.

11:40 – Timea Babos face breakul si reuseste sa se distanteze in primul set.

11:10 – Incepe meciul! Babos este prima la serviciu.

INFO: Partida incepe la ora 11:00, ora Romaniei.

INFO: Daca Monica ocupa locul 37 in clasamentul WTA si este cap de serie numarul 9 la Sankt Petersburg, adversara sa se afla pe pozitia 51 in ierarhia mondiala.

INFO: Niculescu a intalnit-o de patru ori pe Babos pana acum, reusind sa se impuna in trei dintre meciuri. Totusi, unguroaica a castigat ultimul duel direct, chiar in acest an la Shenzhen.

INFO: Invingatoarea va da in sferturile de finala peste italianca Roberta Vinci.