Eliza Samara, cea mai bună jucătoare a anului conform FRTM. Daniela Dodean din Arad, pe locul 5

elizabeta samara s a calificat in finala campionatului european de tenis de masa 311256 1

Elizabeta Samara (CS Farul Constanța), campioană europeană la individual, vicecampioană europeană la dublu și cu echipa, a fost desemnată cea mai bună sportivă a anului de către Federația Română de Tenis de Masă.

Elizabeta Samara de la CS Farul Constanța a fost desemnată cea mai bună jucătoare a anului de Federația Română de Tenis de Masă. Ea este campionă europeană la individual și vicecampionă europeană la dublu. De asemenea, a câștigat Liga Campionilor cu Fenerbahce.

În clasamentul FRTM, pe locul 5 se află arădeanca Daniela Dodean de la CSM Arad.

Nașa de cununie a Danielei este coechipiera sa, Elizabeta Samara iar fratele Danielei este tot jucător de tenis de masă.