Champions League: Pierdut „galactici” în Germania, se declară nuli!; Remiză în duelul „șeicilor”

wolf

WFL Wolfsburg – Real Madrid 2-0

Vfl Wolfsburg a câştigat, miercuri seară, meciul de pe teren propriu cu Real Madrid, scor 2-0, în meciul tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

Au marcat: Rodriguez 18′, Arnold 25′ /.

1-0: Ricardo Rodriguez a transformat o lovitură de pedeapsă, după ce Andre Schurrle a fost faultat în careu de Casemiro

2-0: Brazilianul Henrique e găsit bine de Draxler, care centrează în faţa porţii, iar Arnold marchează după ce s-a desprins din marcajul lui Sergio Ramos

Real Madrid a avut 59% din timp posesia mingii. Madrilenii au dominat categoric şi în privinţa ocaziilor de gol (21-10), în schimb raportul şuturilor pe cadrul porţii a fost de partea germanilor de la Vfl Wolfsburg (7-3).

Vfl Wolfsburg: Benaglio – Vieirinha, Naldo, Dante, Rodriguez – Guilavogui, Gustavo – Henrique (Trasch 80′), Arnold, Draxler (Schafer 90+3′) – Schurrle (Kruse 85′). Antrenor: Dieter Hecking

Real Madrid: Navas – Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo – Kroos (Rodriguez 85′), Casemiro, Modric (Isco 64′) – Bale, Benzema (Jese 41′), Ronaldo. Antrenor: Zinedine Zidane

Cartonaşe galbene: Vierinha 19′, Benaglio 53′, Luiz 61′, Arnold 69′ / Bale 69′.

Arbitri: Gianluca Rocchi (Italia), Elenito Di Liberatore (Italia), Gianluca Cariolato (Italia); rezervă: Mauro Tonolini (Italia); adiţionali: Antonio Damato (Italia), Carmine Russo (Italia).

Returul va avea loc pe 12 aprilie, pe arena “Santiago Bernabeu” din Madrid.

city

Paris Saint Germain – Manchester City  2-2

Echipa franceză Paris Saint Germain a remizat, miercuri seară, pe teren propriu, cu formaţia engleză Manchester City, scor 2-2, în meciul tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

Momentul in care o politista in bikini din Suedia imobilizeaza un hot, intr-un parc

Au marcat: Ibrahimovici 41′, Rabiot 59′ / de Bruyne 38′, Fernandinho 72′. Ibrahimovic a ratat un penalty în minutul 14 pentru gazde.

0-1: De Bruyne primeşte o pasă perfectă pe culoar de la Fernandinho şi îl învinge pe Trapp cu un şut în forţă.

1-1: Zlatan înscrie după o greşeală imensă făcută de Fernando. Acesta a fost al 49-lea gol marcat de Zlatan în UCL, care a ajuns astfel pe locul 9 în istoria golgheterilor Cupei Campionilor, la egalitate cu Alfredo di Stefano.

2-1: Rabiot îl învinge pe Hart cu un şut din apropiere.

2-2: Fernandinho marchează după o greşeală în lanţ a apărării gazdelor. Aurier a degajat greşit mingea în careul mic.

PSG a avut 64% posesia mingii. Parizienii au fost superiori în privinţa ocaziilor de gol (15-11) şi a şuturilor pe poartă (5-3).

Formații:

PSG: Trapp – Aurier (van der Wiel 78′), Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Rabiot (Lucas 78′), Thiago Motta, Matuidi – Di Maria, Ibrahimovici, Cavani. Antrenor: Laurent Blanc.

Man. City: Hart – Sagna, Mangala, Otamendi, Clichy – Fernandinho, Fernando – Jesus Navas, De Bruyne (Delph 77′), Silva (Bony 88′) – Aguero (Kolarov 90+2′). Antrenor: Manuel Pellegrini.

Cartonaşe galbene: David Luiz 1′, Matuidi 48′ / Clichy 11′, Fernando 36′, Mangala 83′, Navas 85′.

Cartonaşe roşii: -.

Arbitri: Milorad Mazic, Milovan Ristic, Dalibor Durdevic; rezervă: Nemanja Petrovic (toţi din Serbia).

Returul va avea loc pe 12 aprilie, pe arena “City of Manchester”.

sursa: mediafax.ro