Început de an în forţă pentru arădeanca Alenia Biringer

alenia bun

Arădeanca Alenia Biringer deşi trecută, din acest an, la o categorie superioară de vârstă ( prejunioare), nu s-a lasat intimidată, a muncit, iar rezultatele s-au văzut încă din primele concursuri. are câştigă medalie după medalie la gimnastică ritmică.

Ea a participat deja la trei puternice competiţii internaţionale. În luna februarie a participat la a 12-a ediţie a turneului “Gracia CUP” de la Budapesta unde a cucerit medalia de argint la individual compus (s-a făcut clasament doar la individual compus).

În luna martie a participat la Trofeul Novi Sad, ediţia a 5-a, unde a câştigat două medalii de aur  la coardă şi măciuci!

Iar duminica trecută participat la Palilula Cup, Belgrad (ediţia a 23-a) unde a cucerit aur la coardă, bronz la individual compus şi locul 4 la cerc, fiind una dintre cele mai mici sportive din categoria prejunioare.

alenia bun 1

Alături de Alenia sunt şi alte fete din Arad care fac performanţă. Ele sunt antrenate de către Daniela Chiriac şi Tatiana Novikova.

Alenia Biringer are 10 ani este elevă în clasa a IV-a la Şcoala Generală nr. 5 din Arad