Au dat-o (doar) în bară: Sebișului: CSM Lugoj – Național Sebiș 0-0

velicipol

În ultima deplasare din acest sezon de Liga a 3-a, trupa lui Călin Cojocaru a remizat la Lugoj. Rezultatul nu le convine oaspeților, care au dominat partida și și-au creat și destule de ocazii, printre care și două bare.

Începutul de meci a fost unul alert, cu două ocazii de ambele părți. Mai întâi, Dobricean a șutat puțin pe lângă poartă, pentru ca în replică execuția lui Velici cu capul să ocolească de puțin buturile adverse. Tot Sebișul a continuat să rateze, prin Keita și Zurbagiu. Minutul 31 a adus cea mai mare ocazie pentru „alb-albaștrii”, reluarea cu capul a lui Velici nimerind bara. S-a intrat la pauză cu scorul de 0-0.

Repriza a doua a fost și mai slabă, cele două echipe angrenându-se într-un joc de luptă, surd, la mijlocul terenului. Tot Velici a fost aproape de deschiderea scorului, dar execuția sa a fost apărată de către Rusu. Sebișenii au mai nimerit odată bara, cu zece minute înainte de final, Mihuța fiind autorul șutului dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic notabil, iar astfel sebișenii au trebuit să se mulțumească cu un singur punct.

Formații:

Lugoj: Rusu – Rotea, Vlădia, Miculescu, Tătar – Mânecan – Precupanu, Poiană, Dobricean, Ed. Olariu (min. 83 – Pintea) – Pleșcan.

Sebiș: Tomșa – Bogdanovici, Stupu, Neacșu (min. 53 – Sas), Cherceheș – Zurbagiu, Mihuța – Radu, Keita, Susan (87 Rus) – Velici.

Arbitri: Răzvan Lădar – Bogdan Gireada (ambii din Oradea), Ionel Drulă (Drobeta Turnu Severin).

Observatori FRF: Dan Miholcea (Bocșa), Alin Donose (Craiova)